Сөй гомерне, сөй халыкны, сөй халыкның дөньясын!
  • Рус Тат
  • Реклама
    ТАССР 100 ел
    Яңалык/Эксклюзив
    Видео
    • Төрле телләрдә шигырьләр

    Көрәш буенча 2021 елгы Татарстан чемпионнары билгеле — исемлек

    Көрәш буенча 2021 елгы Татарстан чемпионнары билгеле. Районнар арасында беренче урынны Чаллы командасы яулады.

    22-23 ноябрь көннәрендә Казанның «Ак барс» көрәш сараенда ир-атлар арасында көрәш буенча Татарстан чемпионаты узды.

    Командалар арасында беренчелекне Чаллы шәһәренең Комсомол районы командасы яулады. Икенчедә — Лаеш, өченчедә — Әлмәт районы командалары.

    Җиңүчеләр исемлеге:

    60 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Алексей Абрамов (Лаеш)

    2 урын — Шамил Чевик (Лаеш)

    3 урын — Динар Миңнебаев (Яңа Чишмә), Раил Валиев (Казанның Яңа Савин районы)

    65 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Илназ Миңмуллин (Балтач)

    2 урын — Илнар Закиров (Чистай)

    3 урын — Искәндәр Мортазин (Әлмәт), Дмитрий Левашев (Яр Чаллының Комсомол районы)

    70 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Ислам Фәләхов (Казанның Вахитов районы)

    2 урын — Рафаэль Бильданов (Әлмәт)

    3 урын — Илназ Димиев (Мамадыш), Рамил Камалов (Баулы)

    75 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Рафаэль Кәлимуллин (Әлмәт)

    2 урын — Ленар Садыйков (Яр Чаллының Комсомол районы)

    3 урын — Динар Кәримуллин (Лаеш), Фирдүс Галимуллин (Балтач)

    80 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Ренас Кәлимуллин (Теләче)

    Реклама

    2 урын — Марат Кәримов (Әлмәт)

    3 урын — Габделфәт Хәйруллин (Лаеш), Илшат Таһиров (Минзәлә)

    85 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Раил Сәлахетдинов (Кукмара)

    2 урын — Фаяз Зарипов (Теләче)

    3 урын — Ренат Шәйхетдинов (Яр Чаллының Комсомол районы), Максим Степанов (Мамадыш)

    90 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Илмир Төхвәтуллин (Казанның Яңа Савин районы)

    2 урын — Айрат Сәмигуллин (Әлмәт)

    3 урын — Фәрис Хуҗин (Актаныш), Илнар Галимов (Алабуга)

    100 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Руслан Рәфыйков (Балтач)

    2 урын — Рәдис Сәмигуллин (Балтач)

    3 урын — Эльдар Хәмитов (Яр Чаллының Комсомол районы), Булат Кәримуллин (Актаныш)

    130 кг үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Радик Сәлахов (Әлмәт)

    2 урын — Муса Галләмов (Лаеш)

    3 урын — Руслан Газизуллин (Лаеш), Эльмир Ахунҗанов (Мамадыш)

    130 кг нан югары үлчәү авырлыгы:

    1 урын — Фирдүс Зәйнуллин (Яшел Үзән)

    2 урын — Рәнис Гыйләҗетдинов (Яр Чаллының Комсомол районы)

    3 урын — Илфат Гыймадиев (Норлат), Рөстәм Бәдретдинов (Минзәлә)

    Чыганак: Ватаным Татарстан

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Комментарии (0)
    Осталось символов:
    Реклама
    • ИП ПАТЕНТ СИСТЕМАСЫНДА: НӘРСӘ БЕЛЕРГӘ КИРӘК?
    • Газета-журналларга язылган өчен - санаторийга ике юллама
    • Пушкин картасы
    • Милек өчен салымны түләү - 1 декабрьгә кадәр
    • Бөтенроссия халык санын алу (ИНФОГРАФИКА)
    • ВИЧ-инфекция
    • Квалификацияләнгән электрон имза алыгыз
    • ФИНАНС КУЛЬТУРАСЫ
    • Бергә сайлыйбыз!
    • "Язмыш" газетасы