Сөй гомерне, сөй халыкны, сөй халыкның дөньясын!
  • Рус Тат
  • Реклама
    Яңалык/Эксклюзив
    • Яшь осталар көч сынашты «Үзегез сайлаган һөнәргә тулысынча бирелегез. Һәрчак камиллеккә барырга, үз эшеңдә иң яхшысына әйләнергә тырышырга кирәк»
      1007
      0
      5

    Ватерполчы көрәшче батырларны бүләкләде

    Актанышта район башлыгы призына ике көн дәвам иткән көрәш турниры тәмамланып, ул 14 үлчәм берәмлегендә келәм батырларын билгеләде. Бу турыда aktanysh-rt.ru хәбәр итә.

    Шунысы игътибарга лаек, бүгенге җиңүчеләрне район җитәкчелеге белән беррәттән Россия Федераль Җыенының җиденче чакырылыш Дәүләт Думасы депутаты, Россиянең атказанган спорт мастеры Ирек Зиннуров, Татарстан авыл хуҗалыгы министрлыгы вәкилләре дә тәбрик итте.

    Нәтиҗәләр буенча, төп гомуми белем бирү мәктәпләре арасында Татар Ямалы мәктәбе - I, Богады командасы - II, Иске Кормаш III урынны яулады.

    Урта мәктәпләр арасында Пучы мәктәбе көрәшчеләре - I, Актанышның 1нче мәктәбе - II, Иске Кормаш мәктәбе III урында.

    Җиңүче командалар диплом һәм кубоклар белән хөрмәтләнде. Шәхси беренчелек яулаучыларга диплом, медаль һәм акчалата премияләр тапшырылды.

    25 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Адель Нургатин (“Тылсым” мәктәп-бакча)
    2 урын – Булат Шәймөхәммәтов (Тат. Ямалы)
    3 урын – Ильяс Шәмсиев (Пучы) 

    28 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Муса Әнвәров  (Актанышның 1нче мәктәбе )
    2 урын – Илфир Хөҗҗәтов  (Яңа Әлем)
    3 урын – Илнар Сафиуллин  (Богады) 

    30 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Ринат Садретдинов  (Актанышның 2 нче мәктәбе )
    2 урын – Илмар Харрасов   (Актанышның 2 нче мәктәбе)
    3 урын – Инсаф Газизов  (Пучы) 

    32 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Илфат Газизов   (Актанышның 1 нче мәктәбе )
    2 урын – Айзат Нургалиев   (Пучы)
    3 урын – Ислам Мирзаев   (Актанышның 2 нче мәктәбе)

    Реклама

    36 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Искәндәр Басыров (Актанышның 1 нче мәктәбе )
    2 урын – Газинур Хәеров    (КШИ)
    3 урын – Ренат Дорофеев (КШИ)

    40 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Ришат Мәрдәнов (Пучы )
    2 урын – Илдар Нургалиев    (КШИ)
    3 урын – Рузил Мокимов (КШИ)

    43 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Рафил Корбангалин  (Богады)
    2 урын – Динис Хаҗиев    (КШИ)
    3 урын – Айзат Сабиров  (Богады)

    46 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Салават Кашапов  (Тат. Ямалы)
    2 урын – Реназ Фәттахов    (Тат.Суксу)
    3 урын – Адель Секунов   (Пучы)

    50 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Галинур Харисов (Тат. Ямалы )
    2 урын – Салават Гыйлемов    (Пучы)
    3 урын – Булат Загиров  (Пучы)

    55 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Салават Хабетдинов (Иске Айман)
    2 урын – Ленар Вәкилов    (Тат.Ямалы)
    3 урын – Дамир Рузибаев  (Пучы)

    60 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Заһит Шәйхәйдәров  (Тат.Суксу)
    2 урын – Нәркиз Харисов    (Тат.Ямалы)
    3 урын – Ирек Нормуратов  (КШИ)

    65 кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Айнур Мирзаянов
    2 урын – Илназ Шәмсиев (Пучы)
    3 урын – Ильяс Хафизов (Пучы)

    75  кг-га кадәр авырлыкта: 
     1 урын – Айнур Фатхуллин  (Пучы)
    2 урын – Илнар Сафиуллин   (Богады)
    3 урын – Ленар Рашитов  (техникум)

    75  кг-нан югарырак  авырлыкта: 
     1 урын – Фарис Хуҗин   (Техникум)
    2 урын – Таһир Шарафуллин
    3 урын – Данис Камалов (Актанышның 1нче санлы мәктәбе)

    Теги: көрәш
    Нравится
    Поделиться:
    Комментарии (0)
    Осталось символов:
    Реклама
    • Конкурс!
    • Сүз