Логотип Идель
Реклама
Социальная реклама
Яңалыклар

«Бәллүр каләм» журналистлар бәйгесе финалистлары арасында «Идел» дә бар!

«Идел» журналы «Россия халыкларының мәдәни мирас елын иң яхшы яктырту» номинациясендә җиңүгә дәгъва кыла

«Бәллүр каләм» журналистика һәм массакүләм коммуникацияләр өлкәсендә XXVI республика бәйгесенең икенче турына узган катнашучылар билгеле. Җиңүчеләрне «Сәйдәш» мәдәният үзәгендә 30 майда бүләкләячәкләр

«Журналистикага тугрылык өчен» номинациясе

Вакыйф Нуриев, «Казан утлары» журналы баш мөхәррире урынбасары.
Рузилә Хәсәнова, «Татмедиа» АҖ филиалы «Актаныш-информ» хәбәрчесе.
Алсу Әсхәдуллина, иртәнге тапшырулар дирекциясе һәм «Пирамида» студиясе мөхәррире, «Яңа гасыр ТРК» АҖ.
Людмила Толмачева, «Татмедиа» АҖ филиалы «Казанские ведомости» газетасы редакциясе.

«Мультимедияле редакция» номинациясе

ООО «Татарстан 24».
«Татмедиа» АҖ филиалы «Чаллы хәбәрләре» газетасы редакциясе.
«Ватаным Татарстан» газетасы редакциясе.
«Яңа Гасыр» телерадиокомпаниясе АҖ.

«Нәтиҗәле эшләүче матбугат хезмәте» номинациясе

Түбән Кама муниципаль районы советының җәмәгатьчелек һәм массакүләм мәгълүмат чаралары белән элемтә бүлеге.
Римма Мөхәммәтҗанова, «Чаллы шәһәре» башкарма комитетының җәмәгатьчелек белән элемтә һәм мәгълүмат сәясәте идарәсе җитәкчесе.

«Туган тел» номинациясе

Фәнил Мусин, «Якташлар» газетасы мөхәррире.
«Яңа гасыр ТРК» АҖ, «Яңа гасыр» телерадиокомпаниясенең Магнитогорск шәһәрендәге корреспондент пункты.

«Ел телеоператоры» номинациясе

Сергей Вилданов, «Татмедиа» АҖ филиалы телеоператоры «Чаллы-ТВ» телерадиокомпаниясе.
Андрей Ключников, «Яңа гасыр ТРК» АҖ, «Семь дней» тапшыруы телеоператор-куючысы.

«Ел фоторепортеры» номинациясе

Евгения Катушенок, «Татмедиа» АҖ филиалы «Челнинские известия» газетасы редакциясе фотохәбәрчесе.
Михаил Захаров, «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгы фотохәбәрчесе.

Реклама

«Популяр блогер» номинациясе

Илнар Идрисов.
Илназ Габидуллин.
Алия Мәһдиева.
Булат Әхтәмов.
Русина Семененко.

«Иң яхшы район (шәһәр) редакциясе» номинациясе

«Татмедиа» АҖ филиалы «Хезмәт даны» газетасы редакциясе»
«Татмедиа» АҖ филиалы «Шәһри Казан» газетасы редакциясе.
«Татмедиа» АҖ филиалы «Сарман» газетасы редакциясе.
«Казан» (»Казань») журналы редакциясе.
«Татмедиа» АҖ филиалы «Апас-информ» - «Йолдыз» газетасы редакциясе.
«Татмедиа» АҖ филиалы «Әлмәт таңнары» газетасы редакциясе.

«Һөнәрендә иң яхшысы» номинациясе

Эльвира Мозаффарова, «Ирек мәйданы» газетасы хәбәрчесе.
Ольга Иванычева, «Татмедиа» АҖ филиалы «Казан ведомости» газетасы мөхәррире.
Зөфәр Дәүләтшин, «Яңа гасыр ТРК» АҖ, «Семь дней» тапшыруының махсус хәбәрчесе.
Гөлнур Шәрәфиева, «Татмедиа» АҖ филиалы «Шәһри Казан» газетасы мөхәррире.
Ольга Степанова, «Татмедиа» АҖ филиалы «Челнинские известия» газетасы хәбәрчесе.
Чулпан Галиәхмәтова, «Татмедиа» АҖ филиалы «Сөембикә» журналы мөхәррире.
Ирина Трифонова, «Татмедиа» АҖ филиалы «Сувар» газетасы баш мөхәррире.
Зилә Мөбәрәкшина, «Татар-информ» хәбәрчесе, «Интертат» сайты, «Атна вакыйгалары» газеталары.
Людмила Сафиуллина, «Татмедиа» АҖ филиалы «Чаян» журналы.

«Татарстан Республикасында илкүләм проектларны яктырту буенча массакүләм мәгълүмат чараларының иң яхшы редакциясе» номинациясе

«Татмедиа» АҖ филиалы «Нурлат-информ».
«Татмедиа» АҖ филиалы «Авангард» газетасы редакциясе.
«Республика Татарстан» газетасы редакциясе.

«Татарстан Республикасында цифрлаштыру елын иң яхшы яктырту» номинациясе

«Центр Медиа» ҖЧҖ (Алексей Искандиров, Инзилә Шакирова, Рузалия Хәкимуллина).
«Татмедиа» АҖ филиалы «Казан ведомости» газетасы редакциясе.
«Республика Татарстан» газетасы редакциясе.

«Россия халыкларының мәдәни мирас елын иң яхшы яктырту» номинациясе

«Татмедиа» АҖ филиалы «Идел» журналы редакциясе».
«Яңа Гасыр ТРК» АҖ, «Болгар радиосы» радиостанциясе.
«Татмедиа» АҖ филиалы «Казанские ведомости» газетасы редакциясе.
«Татмедиа» АҖ филиалы «Лениногорск-информ».
«Ватаным Татарстан» газетасы редакциясе.
«Татарстан» дәүләт телерадиокомпаниясе.

Следите за самым важным и интересным в Telegram-каналеТатмедиа

Нет комментариев