Сөй гомерне, сөй халыкны, сөй халыкның дөньясын!
  • Рус Тат
  • Реклама
    ТАССР 100 ел
    Яңалык/Эксклюзив
    Видео
    • Руль артында алкогольгә "Юк" дип әйт

    Театраль Сабантуй сигез дәүләт театр артистларын һәм хезмәткәрләрен бер мәйданга җыйды

    20  июнь,  Апас районы Сабантуй Мәйданында XIII Республикакүләм Театраль Сабантуй гөрләп узды.

    Быелгы Театраль Сабантуй Республикабызның 8 дәүләт театр артистларын һәм хезмәткәрләрен бер мәйданга җыйды.

    Баш батыр – С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры артисты Гайфуллин Нәфис Наил улы.

    Гомуми уен нәтиҗәләре буенча:

    1 урын – С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры һәм Буа дәүләт сатира театры (14 урын);
    2 урын – К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры һәм Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры (11 урын);
    3 урын – Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры һәм Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры (7 урын);
    4 урын – А.Гыйләҗев исемендәге Чаллы татар дәүләт драма театры һәм (4 урын);
    5 урын – “Әкият” татар дәүләт курчак театры (1 урын).

    Йомырка салынган кашык кабып йөгерү:

    Ир-атлар:
    1 урын – Илсаф Нәҗипов (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);
    2 урын – Раил Вәлиев (Буа дәүләт сатира театры);
    3 урын – Илфат Сәмерханов (Буа дәүләт сатира театры);

    Хатын-кызлар:
    1 урын – Айсылу Мөсәлләмова (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    2 урын – Рания Хәлимова (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры);
    3 урын – Тамчыгөл Сәләхова (Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры).

    Көянтә-чиләк белән йөгерү:

    Ир-атлар:
    1 урын – Рәдис Гарипов (Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Салават Хәбибуллин (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    3 урын – Илнар Низамиев (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры).

    Хатын-кызлар:
    1 урын – Алсу Гыйлманова (А.Гыйләҗев исемендәге Чаллы татар дәүләт драма театры);

    2 урын – Энҗе Яруллина (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);
    3 урын – Рушания Галиуллина (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры);

    Армрестлинг:
    Ир-атлар:
    1 урын – Рөстәм Гайнетдинов (А.Гыйләҗев исемендәге Чаллы татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Илназ Гафиятов (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    3 урын – Радик Сафиуллин (Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры).

    Хатын-кызлар:
    1 урын – Айгөл Фәррахова (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Люзия Чупашова (Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры);
    3 урын – Алинә Әскәрова (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры);

    Капчык киеп йөгерү:
    Ир-атлар:
    1 урын – Рәдис Гарипов (Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Алмаз Фәтхуллин (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    3 урын – Булат Гатауллин (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры).

    Хатын-кызлар:
    1 урын –  Гөлинә Фәхретдинова (А.Гыйләҗев исемендәге Чаллы татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Зөлфия Бәшәрова (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    3 урын – Диләрә Кәримуллина (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры).

    Гер күтәрү:
    60 яшькә кадәр:
    1 урын – Радик Сафиуллин (Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры);
    2 урын – Илдар Габделнасыйров (Буа дәүләт сатира театры);
    3 урын – Алмаз Фәтхуллин (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры).

    Реклама

    60 яшьтән өлкәнрәк:
    1 урын – Әсфир Шәрәфетдинов (Буа дәүләт сатира театры);
    2 урын – Илдус Мусин (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);
    3 урын – Илгиз Вилданов (Буа дәүләт сатира театры).

    Таяк белән тартышу:
    Ир-атлар:
    1 урын – Илдар Шаһимәрдәнов (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);
    2 урын – Эдуард Никитин (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    3 урын – Рәмис Галиев (Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры).

    Хатын-кызлар:
    1 урын – Айгөл Фәррахова (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Люзия Чупашова (Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры);
    3 урын – Айгөл Хөснетдинова (Буа дәүләт сатира театры).

    Аркан белән тартышу:
    Ир-атлар:
    1 урын – С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры;
    2 урын – Буа дәүләт сатира театры;
    3 урын – Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры.

    Хатын-кызлар:
    1 урын – С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры;
    2 урын – Буа дәүләт сатира театры;
    3 урын – Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры.

    Капчык сугышы:
    1 урын – Илфат Камалиев (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);
    2 урын – Илфир Солтанов (Буа дәүләт сатира театры);
    3 урын – Анатолий Поспеков (Буа дәүләт сатира театры).

    Чүлмәк вату:
    1 урын – Миләүшә Фәйзрахманова (“Әкият” татар дәүләт курчак театры);
    2 урын – Римма Хәмидуллина (Буа дәүләт сатира театры);
    3 урын – Динара Әхмәтова (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры).

    Бию марафоны:
    1 урын – Булат Гатауллин һәм Гүзәлия Шакирова (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);
    2 урын – Зөлфәт Закиров һәм Юлия Выборнова (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    3 урын – Артем Емельянов һәм Зөлфирә Гәрәева (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры.

    Сиртмәле бүрәнә буенча йөрү:
    1 урын – Юрий Павлов (Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Руслан Әюпов (А.Гыйләҗев исемендәге Чаллы татар дәүләт драма театры);
    3 урын – Ринат Әкбәров (Буа дәүләт сатира театры).

    Эстафета:
    Ир-атлар:
    1 урын – Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры;
    2 урын – К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры;
    3 урын – Буа дәүләт сатира театры.

    Хатын-кызлар:
    1 урын – Т.Миңнуллин исемендәге Түбән Кама татар дәүләт драма театры;
    2 урын – С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры;
    3 урын – Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры.

    Милли көрәш:
    Милли көрәш (70 кг кадәр авырлыкта):
    1 урын – Илфат Гыйбадуллин (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);
    2 урын – Фаяз Хөсәенов (Г.Тукай исемендәге Әтнә дәүләт драма театры);
    3 урын – Ринат Әкбәров (Буа дәүләт сатира театры).

    Милли көрәш (70-80 кг авырлыкта):
    1 урын – Илфак Хафизов (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    2 урын – Харис Хөснетдинов (К.Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры);
    3 урын – Илнар Низамиев (Г.Кариев исемендәге Казан дәүләт Яшь тамашачылар театры);


    Милли көрәш (80 кг югары авырлыкта):
    1 урын – Нәфис Гайфуллин (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры);
    2 урын – Илназ Хисмәтуллин (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры);
    3 урын – Илдар Халиков (С.Өметбаев исемендәге Минзәлә татар дәүләт драма театры).

    Тамашачылар өчен уеннар:
    Күркә җыю:
    1. Элина Гыйсматова;
    2. Ислам Гыймадиев;
    3. Резедә Фәхретдинова;
    4. Сәйдә Ахунова;
    5. Флера Хәйретдинова.

    Су өстендәге авыш багана буйлап йөрү:
    1. Равил Алтынбаев;
    2. Булат Зәйнуллин;
    3. Камилә Сафина;
    4. Рузил Галиев;
    5. Гадел Каюмов

    чыганак: К.Тинчурин исемендәге татар дәүләт драма һәм комедия театры матбугат хезмәте

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Комментарии (0)
    Осталось символов:
    Реклама
    • ИП ПАТЕНТ СИСТЕМАСЫНДА: НӘРСӘ БЕЛЕРГӘ КИРӘК?
    • Газета-журналларга язылган өчен - санаторийга ике юллама
    • Пушкин картасы
    • Милек өчен салымны түләү - 1 декабрьгә кадәр
    • Бөтенроссия халык санын алу (ИНФОГРАФИКА)
    • ВИЧ-инфекция
    • Квалификацияләнгән электрон имза алыгыз
    • ФИНАНС КУЛЬТУРАСЫ
    • Бергә сайлыйбыз!
    • "Язмыш" газетасы